Zwycięstwo na inaugurację !

Udany debiut w makro lidze zanotowali juniorzy Pilicy Białobrzegi, którzy po bramkach Marcina Strzeleckiego i Pawła Binia pokonali Agrygolę Warszawa 2:1. Już od początku spotkania uwidoczniła się przewaga Pilicy. Wymienialiśmy dużo więcej podań i dłużej utrzymywaliśmy futbolówkę. Już po kilkunastu minutach gry mogliśmy wyjsć na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Bartosz Bogacz i sędzia wskazał na wapno. Do 11-stki podszedł Marcin Bykowski i jego strzał świetnie wyczuł bramkarz gości. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Chwilę później indywidualną akcję przeprowadził Bogacz i dograł na 5 metr do Strzeleckiego, który tylko dostawil nogę kierując piłke do pustej bramki. Mimo kilku dogodnych okazji wynik do przerwy się nie zmienił, a Agrygola nie oddała żadnego strzału. Druga odsłona była trochę słabsza w wykonaniu Pilicy. Podopieczni Jacka Kacprzaka zostawili przyjezdnym trochę swobody co się zemściło. Z około 20 metrów zawodnik Agrygoli uderzył nie do obrony w same okienko. Na nasze szczęście odpowiedzieliśmy dosyć szybko po stałym fragmencie. Futbolówkę z prawej strony boiska wrzucił Jakub Piekarski. Tam dobrze odnalazł się Szymon Nowicki, który zgrał do Pawła Binia, a ten sprytnym strzałem zapewnił jak się później okazało gospodarzą historyczny triumf. Wygrana mogła być bardziej okazała, ale sędzia nie uznał trafienia Strzeleckiego po świetnej asyście Binia. Chłopcy w przeciągu ostatnich lat zrobili olbrzymi postęp - nie ukrywa trener Jacek Kacprzak.