Zwycięstwo!! Znicz pokonany w meczu o awans!

W sobotę na własnym stadionie podejmowaliśmy w meczu o awans do Ekstraligi rywali z Pruszkowa. Znicz grał mecz jedynie o honor co było widać w trakcie spotkania. Już od początku gracze Pilicy napierali na bramkę przeciwnika przeprowadzając bardzo składne i nietuzinkowe akcje. Bardzo dobrą współpracą między sobą wykazywali się Marcin Bykowski i Bartosz Bogacz, którzy szukali siebie nawzajem na boisku. W 24 minucie w polu karnym z piłką znalazł sie Bykowski, był faulowany i w konsekwencji sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do wykonania jedenastki podszedł sam faulowany, który technicznym strzałem w prawy dolny róg nie zdołał pokonać bramkarza.
Goalkeeper był tak podekscytowany, że z jego ust wyszły niecenzuralne słowa, które zostały skwitowane żółtą kartką i rzutem wolnym pośrednim. Marcin podał do Kuby Piekarskiego a ten bardzo mocnym strzałem od poprzeczki umieścił piłkę w siatce i w 27 minucie Pilica prowadziła ze Zniczem 1-0. Do tej pory rywale nie oddali ani jednego strzału na bramkę Buklisa, jednak po objęciu prowadzenia piłkarze z Białobrzegów nieco się rozluźnili i rywale zaczęli atakować lecz nieskutecznie i do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej połowie gospodarze bardzo często atakowali gości ale bez skutku, ponieważ brakowało wykończenia. Poprzeczki, niecelne strzały- to frustrowało kibiców oraz trenera. Dopiero w 75 minucie złą passę przerwał Bogacz, który zachował się jak prawdziwy lis pola karnego i wykorzystał błąd bramkarza umieszczając piłkę w siatce. Po tej bramce graliśmy na dużym spokoju i udało nam się utrzymać dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania. Warto dodać, że nasza defensywa spisywała się w tym spotkaniu bardzo dobrze nie pozwalając na przedarcie się rywali pod własną bramkę. Dzięki temu zwycięstwu awansowaliśmy do Ekstraligi. Brawo Panowie !

Skład: Buklis-Świniarski, Kacperkiewicz, Machalski, Zwierzchowski-Piekarski(80'), Bykowski- Bednarczyk(Bernaś 84'), Strzelecki(Biń 45'), Wójcik-Bogacz